Święto Chleba i Piernika

 

 

 

Symfonia smaku i zapachu – z chlebem i piernikiem w roli głównej

 

Święto Chleba w Jaworze to trzydniowa impreza, wypełniona bogactwem smaków i zapachów świeżo wypieczonego pieczywa oraz aromatycznych pierników, niewątpliwie na długo zapada w pamięci uczestników tego wspaniałego wydarzenia. Święto Chleba i Piernika rozpoczyna się w piątkowe popołudnie ostatniego weekendu sierpnia. Oficjalne otwarcie poprzedza niezwykle widowiskowy korowód wokół Ratusza, z udziałem zaproszonych gości, miast partnerskich, piekarzy i cukierników. 

W tym czasie stoiska wokół Rynku wypełniają się nie tylko polskim, ale również litewskim, czeskim i cieszącym się niezwykłą popularnością czarnym chlebem ukraińskim. Pieczywa nie zabrakło nawet dla diabetyków i cukrzyków na stoisku z produktami bezglutenowymi i niskobiałkowymi. Imprezie towarzyszą występy artystyczne, konkurs na Piekarza Roku, najlepszą rzeźbę piekarską, Mistrzostwa Piekarzy w strzelaniu sportowym oraz wiele innych atrakcji.

 

 

 

 

 

Zapraszamy również na oficjalną stronę internetową miasta www.jawor.pl, oraz www.schip.jawor.pl gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje dotyczące Święta Chleba i Piernika w Jaworze.

 

Organizatorzy:

 

Gmina Jawor, Rynek 1, 59-400 Jawor

 

Osoba do kontaktu: Leszek Światkowski, Naczelnik Wydziału Promocji Miasta

 

Tel. 76/871-14-20, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor

 

Osoba do kontaktu: Barbara Leonowicz, dyrektor

 

Tel. 76/870-28-78, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Współorganizatorzy:

 

Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP

 

Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP

 

 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursach

 Więcej informacji:
http://www.schip.jawor.pl/